Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Tekirdağ haberleri > NKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde kalp ameliyatları yapılmaya başlandı
Tekirdağ Haberlerini Takip Et

NKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde kalp ameliyatları yapılmaya başlandı

Güncelleme : 14 Eylül 2011 12:06
NKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde kalp ameliyatları yapılmaya başlandı

Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi bünyesine yeni katmış olduğu ameliyathane ile açık kalp ameliyatlarını da yapabilecek hale getirildi. Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. Turan Ege ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ameliyatlarla Hüseyin Aydın ve Kadriye Abacı sağlığına kavuştu. Hastaları ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek hastalara geçmiş olsun dileklerini iletti ve ameliyatı gerçekleştiren ekibe teşekkür etti.
Hastanenin üç yıl önce kurulduğunu ve kısa sürede kalp ameliyatı yapabilecek noktaya geldiğine değinen Şimşek, bir hastane için kalp ameliyatı yapmanın önemli başarı olduğunu ve hastanenin yeni binasına geçtiğinde çok daha kapsamlı olacağını kaydetti. NKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yapılan çalışmaların, Tekirdağ ve Trakyalılar için önemli bir hizmet olduğuna işaret eden Prof. Dr. Şimşek, "Bu hizmeti her geçen gün daha da kaliteli ve eksiksiz bir hale getirmek için elimizden gelen tüm çabayı sarf etmekteyiz. Bu çalışmaları başarılı bir ekiple birlikte sürdürüyoruz. Hastanemizde yapılan bu ilk kalp ameliyatları da çabamızın ne kadar yerinde olduğunu ortaya koymaktadır. Tüm bu hizmeti kısıtlı imkânlarla sunmaktayız. Üniversitemiz hastanesinin ileride yeni binasına kavuşmasıyla da daha elverişli ve geniş imkânlar ölçüsünde bu hizmetimizi arttıracağız." dedi.
Ameliyatı gerçekleştiren ekibin başında yer alan Prof. Dr. Ege şunları kaydetti: "Tekirdağ’da Açık ve Kaplı Kalp ameliyatı yapılmaması büyük bir açık idi ve Nkü Araştırma Uygulama hastanesi ile birlikte bu açık ortadan kaldırıldı. Biz hastalarımızdan özellikle şunu iyi şekilde bilmelerini istiyoruz. Bizim ameliyatlarımız en düşük risk ile gerçekleşiyor. Yoğun bakımda geçen iki gün sonrası hasta normal servise alınıyor ve 2-3 gün sonra da taburcu işlemi yapılıyor. Hastanemizde İlk ameliyatımızı 56 yaşındaki Hüseyin Aydın isimli hastamıza gerçekleştirdik. Bu hastamız kalp krizi geçirmişti ve bu hastamızın 3 damarını değiştirdik. Şuan hastamızın sağlığı çok iyi. Bir-iki gün sonra kısmetse taburcu edeceğiz. Yine 47 yaşında Kadriye Abacı isimli bir hastamızın da kalp romatizması nedeniyle mitral kalp kapakçığını değiştirdik. Onun da Maşallah sağlığı iyi. NKÜ’de ameliyatların başlaması ile artık kalp hastaları risk altında başka yerlere gönderilmeyecek ve her türlü donanıma sahip ameliyathane ile hastalarımıza anında müdahale edilebilecek. Hastalarımızın bu açıdan NKÜ Araştırma-Uygulama Hastanesi Kalp Damar bölümüne gönül rahatlığı içerisinde güvenmelerini beklerken, sağlık, afiyet diliyorum."
Hastane bünyesinde yapılan çalışmaların gelecek adına kendisini mutlu ettiğini belirten Doç. Dr. Mustafa Kulaç ise yorucu çalışmaların sonunda böylesi bir hizmetin ortaya çıkmasının tüm yorgunluklarını aldığını söyledi. Ameliyatları başarılı geçen Hüseyin Aydın ve Kadriye Abacı, gerçekleşen ameliyatla adeta yeniden doğduklarını, kendilerini çok iyi hissettiklerini ve sağlıklarına kavuşturan ekibe şükran borçlu oldukları ifade ettiler.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Tekirdağ haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir