Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Tokat haberleri > Dünya Kur'an-ı Kerim okuma birincilerinden Kur'an ziyafeti
Tokat Haberlerini Takip Et

Dünya Kur'an-ı Kerim okuma birincilerinden Kur'an ziyafeti

Güncelleme : 24 Aralık 2011 12:59
Dünya Kur'an-ı Kerim okuma birincilerinden Kur'an ziyafeti

Diyanet İşleri Başkanlığı İç Denetçisi Vasfi Yüce, Kur'an'ı kendine rehber edinen milletlerin hem bu dünyada hem de ahirette kazançlı çıkacaklarını, Kur’an'a sırt çeviren toplulukların ise hüsrana uğradıklarını söyledi.
Turhal Müftülüğü Türkiye ve dünya çapında birincilik kazanan hafızların katılımıyla Kur'ân ziyafeti verdi.
Turhal Mehmet Uzun Kapalı Spor Salonu'nda yapılan programa, Belediye Başkanı Ali Gözen, Diyanet İşleri Başkanlığı İç Denetçisi Vasfi Yüce, İlçe Müftüsü Ali Aslan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Vatandaşlara Kur’an ziyafeti sunan Dünya Kur'an okuma birincileri M. Özcan Güneşdoğdu, Ali Tel ve Mehmet Bilir, Turhallılar tarafından beğeni ile dinlenirken, zaman zaman duygulu anlar yaşandı. Spor salonuna sığmayan davetlilerin bir kısmı programı ayakta izlemek zorunda kaldı.
Programda açılış konuşması yapan İlçe Müftüsü Ali Aslan, tayininin Nahçıvan’a çıktığını ve herkesten helallik istediğini söyledi. 8 yıldır Turhal’da görev yaptığını ve halkı çok sevdiğini belirten Müftü Aslan, veda konuşmasını kendi yazdığı ‘Ben nasıl gideyim’ şiiriyle bitirdi.
Kur’an ahlakı ile ahlaklanmanın önemine değinen Diyanet İşleri Başkanlığı İç Denetçisi Vasfi Yüce de Hz. Peygamberin (sas) ahlakının Kur’an ahlakı olduğunu söyledi. En güzel ahlakın Kur’an ahlakı olduğunu belirten Vasfi Yüce, “Herkes Kur’an ahlakıyla ahlaklanmaya özen göstermeli.” dedi.
Kur’an'ı kendine rehber edinen milletlerin hem bu dünyada hem de ahirette kazançlı çıkacaklarını ifade eden Yüce, Kur’an'a sırt çeviren toplulukların ise hüsrana uğradıklarını söyledi. Yüce, "Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğreteninizdir. Hadis-i Şerifini kendimize rehber edinmeliyiz. Hz Aişe validemize, Hz. Peygamberin (sas) ahlakını soranlara o, ‘Siz hiç Kur’an okumuyor musunuz? Onun Ahlakı Kur’andı.’ diye cevap vermiştir.
Kutsal kitabımızı iyi anlamak istiyorsak Peygamberimizin (sas) hayatını da iyi anlamamız gerekir. Bizim için en güzel kaynak Kur’an'dır. Kur’an'ı ukumak, okutmak ve yaşamak her müslümanın görevidir. Ayrıca, ahlakımızı ve hayatımızı tekrar gözden geçirelim. Ahlakımızı güzelleştirmeye Kur’anileştirmeye çalışalım. Haytımızda Kur’an'ın ne kadar yeri var. Günlük ne kadar okuyoruz onu gözden geçirelim. Allah, bizi Kur’an ahlakı ile ahlaklandırsın.” diye konuştu.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Tokat haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir