Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Tokat haberleri > Metin Gürdere'nin Av Tutkusu
Tokat Haberlerini Takip Et

Metin Gürdere'nin Av Tutkusu

Güncelleme : 12 Ekim 2011 13:10
Anahtar kelime giriniz

Tokat Devlet eski bakanı Metin Gürdere, av tutkusuyla dikkat çekiyor. 51 yıldır ava gittiğini söyleyen Gürdere, bunun kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Anavatan Partisi'nden 3 dönem Tokat Milletvekilliği yapan ve 1995 yılında yapılan kurulan 55'inci hükümette Devlet Bakanı olarak görev alan Metin Gürdere, günlerini memleketi Tokat'ta avcılıkla geçiriyor.

67 yaşındaki devlet eski bakanı Gürdere, Tokat'ın ilçeleri başta olmak üzere farklı illere giderek av merakını sürdürüyor. Gürdere'ye Renk ve Çomar isimli özel eğitimli av köpekleri yardımcı oluyor. Gürdere başta bıldırcın olmak üzere, domuz ve benzeri hayvanları avlıyor.

Av tutkusunun çok eski yıllara dayandığını söyleyen Metin Gürdere, "Avcılığa 10 yaşında komşumuz olan bir avcının yanında çantasını taşıyarak başladım. 16 yaşımdan bu yana 51 yıldır avcılık yapıyorum. Bakanlık ve milletvekilliği dönemlerimde de avcılığa devam ettim. Ava gitmekten mutluyum. Allah izin verirse gücüm ve enerjim yettiği kadar ava gideceğim. Ava gitmek bana sağlık ve zindelik veriyor. Yaşlı bir avcı olarak davranışlarımla ve özelikle av limitlerine uyarak gençlere iyi örnek olmaya çalışıyorum" şeklinde konuştu.


ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Tokat haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir