Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Tokat haberleri > Tokat'a 10 milyonluk yatırım
Tokat Haberlerini Takip Et

Tokat'a 10 milyonluk yatırım

Güncelleme : 14 Haziran 2011 12:03
Tokat'a 10 milyonluk yatırım

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (OKA) "Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Ediyor" projesi kapsamında gerçekleştirilen iş makinesi operatörlüğü eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları törenle verildi. Proje Koordinatörü Büşra Akyüz 20 gence 100 saat teorik, 100 saat uygulamalı eğitim verildiğini belirterek, uygulama eğitimlerinin İl Özel İdaresi'ne ait araç parkında verildiğini kaydetti.

Eğitime katılan gençlere günlük 8 Euro harçlık verildiğini kaydeden Akyüz, ayrıca iş güvenliği kapsamında da sigortalarının yapıldığını hatırlattı. Vali Yılmaz ise OKA tarafından uygulanan mali destek programları ile sanayi ve turizm sektörlerinde Tokat'ta yaklaşık 10 milyon TL tutarında farklı yatırımlar hayata geçirilmekte olduğuna dikkat çekti. İlk mali destek programı (işletmelerin rekabet gücünün artırılması ve dışa açılmalarına mali destek) kapsamında 11 işletmeye, 1 milyon 7 bin TL aktarılmakta olduğunu ifade eden Vali Yılmaz, "Bu program önümüzdeki bir kaç ay içinde tamamlanacaktır. Yürütülmekte olan Küçük Ölçekli Altyapı Geliştirme, Kültürel, Turistik Değerleri ve Ekolojik Dengeleri Koruma ve İyileştirme Mali Destek Programı kapsamında ise 9 projenin sahibi olan kamu kurumlarına 3.4 milyon TL kaynak aktarılmaktadır. Projelerin bir kısmının ihaleleri tamamlanmış, bir kısmının ise ihale hazırlıkları devam etmektedir.

Diğer bir destek mekanizması olan doğrudan faaliyet desteği ile de stratejik araştırma ve planlama çalışmalarına destek olunmaktadır. Bu destek Tokat için büyük önem taşıyan tarım, mermercilik ve imalat sanayi sektörleri ile ilgili üç proje desteklenmiştir" dedi.

Vali Yılmaz OKA'nın bu sertifikalı eğitim programı ile 20 pırıl pırıl gence artık "nitelikli eleman" sıfatı kazandırmış olduğunu ifade ederek, "Önümüzdeki dönemde meslek alanlarında istihdam edilmeleri yönünde de çok önemli bir avantaj elde etmişlerdir. Bölgemiz insan kaynaklarının geliştirilmesine katkı sağlayan bu projede rol alan tüm arkadaşlarımıza başarılı çalışmaları için teşekkür ediyorum. Eğitim programının tüm gençlerin istihdam edilmelerine vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Yılmaz, kursiyerlere sertifikalarını takdim etti. 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'nda gerçekleşen programa Vali Şerif Yılmaz'ın yanı sıra OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Arat, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Elibol, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muhlis Yeşilyurt katıldı.


ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Tokat haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir