Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Uşak haberleri > Uşak'ta Alternatif 19 Mayıs Kutlaması
Uşak Haberlerini Takip Et

Uşak'ta Alternatif 19 Mayıs Kutlaması

Güncelleme : 19 Mayıs 2017 16:34

Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, (DHA)- UŞAK'ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için CHP, DSP, Vatan Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Eğitim-Sen, Eğitim-İş, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyeleri alternatif kutlama yaptı.
Uşak'ta alternatif 19 Mayıs kutlaması için CHP parti binasında önünde ellerinde Türk bayrakları ile toplanan yaklaşık bin kişilik grup, 15 Temmuz Şehitler Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na yürüdü. Yürüyüşe CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, DSP, Vatan Partisi, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile üyeler katıldı. Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin 98 yıl önce bugün atıldığını belirten CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, "Son zamanlarda yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e birkaç tane soysuz kendini bilmeden anormal şekilde olumsuz ve uygunsuz şekilde deklarasyonlar gerçekleştiriyor. ADD Uşak Şubesi bunlarla ilgili dava açtı ben de şahsım adına dava açtım. Hiçkimseye Atatürk'e dil uzattırmayacağız" dedi.
CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba ise ülkenin her geçen gün şeyhler, dervişler, sapıklar ve tecavüzcüler ülkesi olduğunu iddia ederek, "Bugün yine ateşten günlerdeyiz. Emperyalizm yurdumuzu bombalarla dizayn etmeye çalışıyor. Referandum sürecinde 'rejim değişmiyor, endişe duymayın' diyenler, 19 Mayıs öncesinde gerçek yüzünü göstermiştir. Atatürk'e ve annesine, manevi kızına hakaret edilirken açıkça kınamaktan uzak duran 'Bu işlere anneleri karıştırmayın' demekle sınırlı kalan cumhurbaşkanı, şimdi Atatürk'ün gençliğe armağan ettiği bayramı valilere yasaklatmaya çalışıyor" dedi. Grup kutlamanın ardından sessizce dağıldı.

Doğan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Uşak haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir