Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Van haberleri > AK Parti il teşkilatı, 'Recep, Tayyip, Erdoğan' kardeşleri ziyaret etti
Van Haberlerini Takip Et

AK Parti il teşkilatı, 'Recep, Tayyip, Erdoğan' kardeşleri ziyaret etti

Güncelleme : 14 Temmuz 2011 18:23
AK Parti il teşkilatı, 'Recep, Tayyip, Erdoğan' kardeşleri ziyaret etti

AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, Kadın Kolları Başkanı Nahide Hakan, bir ay önce dünyaya gelen, 'Recep, Tayyip, Erdoğan' adı verilen üçüzleri ziyaret etti. İl Başkanı Abdullah Aras, ailenin ve üçüz kardeşlerinin masraflarını karşılayacağını söyledi.

Kent merkezine bağlı Kevenli Köyü'ne giden İl Başkanı Abdullah Aras, Başkan Yardımcısı Gürgün Bulut ve Kadın Kolları Başkanı Nahide Hakan, bir ay önce dünyaya gelen üçüz bebeklerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın adını veren Abdülhamit ve Kudret Gülser çiftini, evlerinde ziyaret etti.
Burada gazetecilere kısa bir açıklama yapan Aras, kendilerini en fazla duygulandıran şeyin, genel başkan ve başbakanımızın isminin bu üç bebeğe verilmiş olması olduğunu belirtti. Aras, ''Bilindiği gibi bu bölgede bir örf ve adetimiz var. Bölgede isim yapmış olan kahramanlar, ad bırakmış olan önderler, akil insanların isimleri sürekli yeni doğmuş çocuklara isimleri bırakılıyor. Bu anlamda Genel Başkanımız ve Başbakanımız hakikaten Türkiye ve Orta Doğu'da bırakmış olduğu lider vasfından dolayı sadece Türkiye Van'da bu isimler bırakılmıyor. Orta Doğu'da Gazze'deki insanlar kendi çocuklarına 'Recep, Tayyip, Erdoğan' adını bırakmaktadırlar. Biz bugün Van'ımızda Kevenli Köyümüzde böyle bir coşkuyu, böyle bir sevgiyi bu aile ile yaşamanın gurur ve sevincini yaşamaktayız.'' dedi.
Aras, üçüzlerin sağlıklı bir yaşam sürmeleri için AK Parti İl Başkanlığı olarak maddi, manevi, ailenin sıkıntılarının çözümü noktasında her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti. Aras ve beraberindekiler, aile ile bir süre sohbet ettikten sonra getirdiği giyim paketlerini dağıttı.
AK Parti heyetinin, kendilerini ziyaret etmesinden duyduğu mutluluğu dile getiren 62 yaşındaki baba Abdülhamit Gülser, ''Sayın Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan'ın genel başkanı olduğu partinin il başkanı bizi ziyaret etti, onlara çok teşekkür ederim.'' diye konuştu.
Üçüzleri bir süre seven Aras ve beraberindekiler, bebeklere yanlarında getirdikleri değişik hediyelerin yanı sıra, birer adet çeyrek altın hediye etti. Maddi durumu iyi olmayan Gülser ailesinin ve bebeklerin ihtiyaçlarının da AK Parti İl Başkanlığı tarafından karşılanılacağı ifade edildi.

Cihan Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Van haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir