Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Yalova haberleri > Çiftlikköy’de sokak hayvanları kara kıştan korunuyor
Yalova Haberlerini Takip Et

Çiftlikköy’de sokak hayvanları kara kıştan korunuyor

Güncelleme : 13 Aralık 2013 19:29
Anahtar kelime giriniz

Çiftlikköy Belediyesi’ne bağlı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve gönüllüler tarafından oluşturulan geçici barınma evleri ile sokak hayvanları olumsuz kış şartlarından korunuyor.

Soğukların bastırması ve yoğun kar yağışıyla birlikte mağdur olan sokak hayvanları beslenme ve barınma ihtiyaçlarını geçici barınma evleri ile karşılayacak. Geçici barınma evleri önceden belirlenen noktalara yerleştirildi. Geçici barınaklarda sokak hayvanlarının kuru mama ihtiyacı hayvansever gönüllüler ve rehabilitasyon merkezi ekibi tarafından her gün karşılanacak.

Çiftlikköy Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi yetkilileri geçici barınma evleri ile ilgili olarak şunları kaydetti;

“Çiftlikköy Belediyesi olarak soğuk kış aylarında sokaklarda başıboş gezen hayvanlarımızın soğukların şiddetli bastırması ve karın yoğun yağması sonucu yaşam standartlarını düzeltmek amacıyla sipariş vermiş olduğumuz sokak hayvanlarını besleme ve barınma odaklarının yetişmemesi nedeniyle finansmanı Saray Limited Şirketi üzerinden ve çalışmaları gönüllü vatandaşlar kanalı ile geçici sığınma evleri oluşturuldu. Her gün düzenli olarak görevli personelimiz bu odakların kuru mama ihtiyacını karşılayarak bu soğuk günlerde sokaklarda bulunan canların açlık ve soğukla mücadelelerinde yardımcı olmaktayız.”

Çiftlikköy Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde sokak hayvanlarının rehabilite ve sahiplendirme işlemleri de rutin olarak sürdürülüyor.


ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Yalova haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir