Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Zonguldak haberleri > 112 Ve Acil Servis Personeline Temel Modüler Eğitimi
Zonguldak Haberlerini Takip Et

112 Ve Acil Servis Personeline Temel Modüler Eğitimi

Güncelleme : 05 Eylül 2012 12:39
112 Ve Acil Servis Personeline Temel Modüler Eğitimi

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen ve il genelinde Acil Sağlık Hizmetlerinde görev yapan Acil Tıp teknisyeni ve Paramediklerden oluşan toplam 120 sağlık çalışanına “Hekim dışı sağlık personeli temel modül eğitimi“ veriliyor.

Öğretmenevi eğitim salonunda 3 Eylül 2012 tarihinde başlayan ve 21 Eylül 2012 tarihinde sona erecek olan eğitim çocuk ve yetişkin maketler üzerinde teorik ve uygulamalı olarak eğitim veriliyor.

Zonguldak İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin eğitim ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğümüz organizasyonu ile ilimizde faaliyet gösteren 112 İstasyonları ve Acil servislerde görev yapan 120 personelimiz Temel Modül Eğitimi kapsamında üç grup halinde eğitimlerimiz verilmeye başlanmıştır. Bu eğitimimizin amacı, personelimizin bilgilerinin güncellenmesi açısından büyük önem taşıyor. Bu amaçla 112 ambulansları, 112 Komuta Merkezi ve Acil Servislerimizde görev yapan Teknisyen ve Tekniker personelimiz üç grupta 15 gün boyunca Temel Modül Eğitimine tabi olacaklar. Eğitim sürecinde personele Temel Yaşam Desteği, Çocuk Aciller, Travma, EKG, Alerjik Reaksiyonlar, Ambulans ve Ekipmanları başta olmak üzere Acil Sağlık Hizmetleri kapsamına giren konularda çoğunluğu uygulamalı olarak eğitim verilmektedir. Eğitim sonunda yapılacak teorik ve pratik testlerde başarılı olan personel sertifikalandırılacaktır. Bu nedenle ilimizde bu denli geniş çaplı bir eğitimi organize eden 112 Şube Müdürlüğümüz ve Başhekimliğimizin yanı sıra görev alan eğitimciler ve koordinatörlerimize teşekkür ediyorum“ dedi.

İhlas Haber Ajansı

ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Zonguldak haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir