Sitene Ekle
Finans
Spor
Video
Magazin
Erkek
Kadın
Sinema
Sağlık
İlginç Haberler
Teknoloji
Şehir Fırsatları
Yurt Haber > Zonguldak haberleri > Mollabey İÖO bahçesinde renkli oyun çizgileri
Zonguldak Haberlerini Takip Et

Mollabey İÖO bahçesinde renkli oyun çizgileri

Güncelleme : 09 Mayıs 2012 08:41
Anahtar kelime giriniz

Alaplı Mollabey İlköğretim Okulunun bahçesi oyun çizgileri ile hayat buldu.

Alaplı Mollabey İlköğretim Okulunda idareci ve öğretmenler okul bahçesini bir oyun sahasına dönüştürerek teneffüslerde çocukların düzenli bir şekilde oyun oynamalarını sağladılar. Öğretmen ve idarecilerin kendilerinin yapmış olduğu çizimleri renkli boyalarla okul bahçesini rengarenk bir platforma dönüştürdüler. Oyunların ayrıca çocuklara, dikkatli olma, hızlı ve doğru karar verme, vücut dilini kullanma yetenekleri kazandırdığını dile getiren öğretmenler, proje ile unutulmaya yüz tutmuş oyunlara da canlılık kazandırıldığını vurgulayarak oyunların öğrenciler arasındaki ilişkileri daha da güçlendirdiğini belirttiler.

Öğrencilerin boş zamanlarını kendilerini geliştiren oyunlar oynayarak geçirdiklerini belirten öğretmenler, proje ile çocukların okula olan ilgilerinin de arttığına dikkat çekti.

Okul Müdürü Bayram Arslankaya , okul bahçesinde sadece futbol oyununun oynandığını futbol oyunu özellikle tenefüslerde öğrencilere zarar verebiliyordu.

Öğrencilerin farklı oyun alanlarına yöneltilmek için okul bahçesinde farklı etkinliklerin yapılabileceği fikri oluştu. idareci, öğretmen ve öğrencilerin katkılarıyla okul bahçesine satranç, 9 taş, üç taş, sek sek, köşe kapmaca yakan top, voleybol, oyun çizgileri çizilerek öğrencilere farklı oyun alanı oluşturulmuştur.

Bu oyunların öğrencilerimiz tarafından kabul gördü, hatta öğrencilerin bu oyunları oynamak için sıraya bile girdiler.. Bu tür zihinsel ve bedensel etkinliklerin başka okullarda da yapılabileceğini ifade etmiştir


ara
Ara
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

TAKİP ET
MOBİL'DE MYNET
En güncel ve son dakika Zonguldak haberleri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Mynet Yurt Haber servisiyle sizlerle
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir